Almanya’nın başkenti Berlin yaklaşık 3,4 milyonluk nüfusu ile ülkenin en büyük kentidir.1949 ile 1990 yılları arasında Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye bölünmüş olan kent, Berlin duvarı’nın 1990 yılında yıkılması ile komünizmin çöküşünün bir sonucu olarak yeniden birleşmiştir.Berlin sanatsal ve mimari yönü ön planda olan bir kenttir.Tarihi anıtlar ve müzeler kentin tarihi ve kültürel mirasının en önemli temsilcileridir.

Gezilecek Yerler

Heyecan verici, yüksek tempolu Berlin her gün değişimi yaşayan bir şehir.Eşsiz kültürel olanakları,efsanevi gece hayatı, yemyeşil doğası ile şehir adeta sizi büyüleyecektir.Berlin yurtdışı tatilinizi kültürel bir ziyafete çevirmek için doğru bir adres.

Müzeler Adası, Kültür Forumu ve Dahlem’deki müze ve koleksiyonlar dünya çapında önem taşıyor. Berlin, sanat alanında da dünyanın en önemli şehirleri arasında. Üç opera, Filarmoni, birçok tiyatro, konser salonu ve kütüphanenin yanı sıra; Berlin Film Festivali, festival haftaları ve tiyatro günleri, tüm sanatseverleri Berlin’e çekiyor. Berlin Almanya’nın sadece politik başkenti değil, aynı zamanda da kültür başkentidir. Berlin’de birçok müze bulunmaktadır. Özellikle kentin doğusunda yeralan Müzeler Adası (Museumsinsel) içinde Pergamon Müzesi’de dahil, birçok müzeyi barındırmaktadır. Ayrıca kentte çok sayıda sanat galerileri, tiyatrolar  vardır.

Başlıca müzeleri ve turistik yerleri;

Berliner Fernsehturm; Televizyon kulesi
Pergamon Museum; Bergama Arkeoloji Müzesi (Ünlü Bergama tapınağı burdadır.)
Schloss Bellevue; Bellevue Sarayı
Siegessäule; Zafer Sütunu
Kaiser Wilhelm’s Gedächtniskirche; Savaşta zarar görmüş Anıtkilise
Judisches Museum; Yahudi müzesi
Funkturm; Radyo kulesi
Aquadom & Sea Life Centre; Akvaryum ve Deniz müzesi
Museum für Kommunikation; İletişim müzesi
Brandenburger Tor; Brandenburg Kapısı
Reichstag / Bundestag; İmparatorluk Binası / Federal Meclis

Kültür ve Eğlence

Büyük etkinlikler, festivaller ve spor olaylarını kapsayan program Berlin’i sene boyunca heyecan verici hale getiriyor; Berlin Uluslararası Film Festivali’nden (Internationale Filmfestspiele) Kültürler Karnavalı’na (Karnaval der Kulturen), Berlin Maratonu’ndan (Berlin Marathon), Brandenburg Kapısı’ndaki (Brandenburger Tor) muhteşem yeni yıl kutlamalarına (Silvesterfeier am Brandenburg Tor) kadar birçok değişik atktivite sizi bekliyor.

Yeme İçme

Berlin’de, uluslararası mutfaktan çok sayıda örnekler bulabilirsiniz. Her damak tadına uygun bir mutfağa sahiptir. Fransız, Alman, Hint, Endonez, İtalyan, Tayvan, Türk, Arap ve bir çok ülkenin geleneksel mutfaklarından çok farklı lezzetler ile damak tadınıza hitap eder.Berlin’de kendinizi yurtdışın da gibi hissetmeyeceksiniz çünkü damak tatları bize çok benzemektedir.

Sığır eti ve sebze geleneksel kent mutfağının önemli bileşenleridir. Patates salatası, kızartılmış ya da ham kıymalı ekmek ve siyah puding kentin ünlü yemekleri arasındadır. Birçok bira fabrikasına ev sahipliği yapmasının doğal bir sonucu olarak Berlin’de sayısız bira çeşidi bulunur. Berlin’de, şiir gibi atmosferleriyle çeşit çeşit lezzetlerin, kahvaltıların ve mükemmel Berlin pizzasının sunulduğu çok sayıda restorana rastlayacaksınız.

Alışveriş

Berlin’de alışveriş denince bulamayacağınız birşey yoktur,pahalı antikalardan sıradan süs eşyalarına, son moda elbiselerden bit pazarlarında satılan sıradan giysilere kadar herşeyi bulmanız mümkün.Dünyaca ünlü alışveriş caddesi Kurfürstendamn, meşhur Kaufhaus des Westens ve birçok butiği ile Friedrichstrase ve Potsdamer Platz’daki yeni alışveriş merkezleriyle uygun fiyatlara ve orjinal modaya has ürünler bulabileceğiniz birçok mağazaları ile alışveriş sizin için kolay ve keyifli bir hale gelecektir.

Daha Fazlası İçin

Hemen Arayın

0 850 707 06 50

Copyrights © 2018 İzmir Hareketli Turlar. Site Yapım: Gif Ajans